Izdelava in modeliranje prenosne vremenske postaje

Vsebina delavnice:

• V okviru poletne šole bomo spoznali odprtokodno razvojno okolje Arduino in se naučili osnov dela z razvojno ploščo Arduino. Spoznali in preizkusili bomo različne tipe senzorjev za merjenje okoljskih parametrov, kot so na primer: senzor za vlago, temperaturo in senzor za merjenje količine osvetlitve. Izdelali bomo (sami ali v paru) prenosno vremensko postajo. Na postajo bomo priključili senzorje, ki smo jih do zdaj spoznali. Izdelano postajo bomo namestili v majhno škatlo.  Na postajo bomo namestili tudi majhen LCD zaslon, na katerem boste lahko prebrali trenutne vrednosti senzorjev, ki jih bomo priključili na vremensko postajo.

• Poleg izdelave postaje se bomoi seznanili tudi s 3D računalniškim modeliranjem. Računalniško modeliranje je dandanes vsakdanje inženirsko orodje. V okviru poletne šole si bomo pobližje pogledali enega izmed najbolj razširjenih programov – SolidWorks. Na poletni šoli bomo osvojili osnove računalniškega risanja in modeliranja, oblikovanja likov, posameznih delov in sestavov. Z osvojenim znanjem bomo na koncu naredili 3D model izdelane vremenske postaje.

Delavnica se bo izvajala v prostorih Laboratorija za vodne in turbinske stroje.

Več informacij:
Matej Sečnik (matej.secnik@fs.uni-lj.si)
Tadej Stepišnik Perdih (tadej.stepisnik@fs.uni-lj.si)

Prijava na delavnico ni več odprta. Vsa prosta mesta so zapolnjena.