Pridružite se  EUTOPIA Science Slamu 23. novembra 2022, v tednu EUTOPIE, ki ga organizira Univerza v Ljubljani. Deset izbranih raziskovalcev z univerz zveze EUTOPIA,  se bo pomerilo v deljenju svojih kratkih (5 minut) zgodb o svojih raziskavah raznolikemu občinstvu. Namesto formul in grafov na prosojnicah bodo lahko uporabljali različne predmete in govorico telesa, po potrebi pa tudi tihega pomočnika. Njihove nastope bosta ocenjevala občinstvo in (znanstvena) novinarska žirija.

Sodeloval bo tudi naš sodelavec prof. dr. Matevž Dular s prispevkom “Cavitation as a tool for wastewater treatment” iz Laboratorija za vodne in turbinske stroje (LVTS).

Znanstveni slam bo v angleščini. Izziv bo potekal v živo ob 19. uri. v Veliki gledališki dvorani Akademije za gledališče, radio, film in televizijo (AGRFT) Univerze v Ljubljani (Aškerčeva 5, Ljubljana).

Dogodek bo pretočno predvajan na YouTub kanalu EUTOPIA, tako da lahko vsakdo prispeva k uvrstitvi prek sistema televizijskega glasovanja.

Več o dogodku >>

Vljudno vabljeni k ogledu!