Na Univerzi v Ljubljani so pripravili razstavo Portreti znanosti, ki prinaša inovativne portrete osemnajstih vrhunskih raziskovalk in raziskovalcev UL ter zgodovinska portreta:
  • dr. Ane Kansky, prejemnice prvega doktorata na Univerzi v Ljubljani,
  • dr. Frana Ramovša, ki je imel 3. decembra 1919 na novoustanovljeni univerzi prvo predavanje.

Razstava, ki bo do sredine januarja na ogled na eni najbolj obiskanih lokacij v Ljubljani, Krakovskem nasipu, bo del tedna zveze desetih evropskih univerz Eutopia European University.

Uradno odprtje razstave z vodenim ogledom bo v sredo, 23. novembra, ob 15. uri.

Z razstavo želijo poudariti pomen znanosti v družbi, raziskovalne uspehe Univerze v Ljubljani in univerzo še bolj povezovati z mestom ter njegovimi prebivalci in obiskovalci.
Na razstavi bodo predstavljeni raziskovalci in raziskovalke, k ise uvrsščajo v vrh domače in mednarodne znanosti, med njimi bosta tudi naša sodelavca, prof. dr. Matevž Dular in doc. dr. Jaka Tušek. “Izbor je nepopoln in naša zaveza je, da ga v prihodnje dopolnjujemo z novimi portreti,” napoveduje rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Gregor Majdic.

Fotografsko izvedbo so na UL zaupali Arneju Hodaliču in Katji Bidovec, ki sta se v zadnjih letih z nekaj odmevnimi projekti specializirala tudi za fotografiranje znanosti. Arne Hodalič in Katja Bidovec sta sicer fotografski tandem, ki skupaj ustvarjate že nekaj let.

Razstava je del številnih aktivnosti univerze na področju komuniciranja znanosti, utrjevanja zaupanja v znanost in dviga ugleda znanosti v družbi, tokratne fotografije pa dokazujejo, da lahko ravno preplet umetnosti in znanosti ponuja nove možnosti na področju komuniciranja znanosti, pa izpostavlja kurator razstave izr. prof. dr. Dejan Jontes.

Več na povezavi.