Medij: Dostop.si

Datum: 17. 1. 2024

Na svečani razglasitvi v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma je naziv inženirka leta 2023 prejela Ljupka Vrteva, magistrica inženirka strojništva ter razvojna inženirka za področje ogrevanja, prezračevanja in hlajenja stavb ter vodja projekta sončne elektrarne v družbi Petrol. Vrteva je dodiplomski in magistrski študij zaključila na Fakulteti za strojništvo Univerze v Ljubljani, leta 2019 pa je na Institutu Jožef Stefan opravila še mednarodni izobraževalni program Evropski energetski menedžer – EUREM Nominiranke je na letošnjem šestem izboru. Inženirka leta nagovoril minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije dr. Igor Papič.

Več si preberite na: Inženirka leta 2023 je Ljupka Vrteva, mag. inž. strojništva (dostop.si)