Medij: Dolenjskilist.si

Datum: 24. 11. 2023

Akademija strojništva v organizaciji Zveze strojnih inženirjev Slovenije in v sodelovanju z Gospodarsko zbornico Slovenije, Združenjem kovinske industrije ter z ljubljansko Fakulteto za strojništvo vzpodbuja in povezuje inženirje strojništva ter krepi ugled te stroke. Na letošnji Akademiji strojništva so nagrado za globalno prodornost slovenskega inženirstva podelili Tomažu Kmeclu, direktor podjetja Kolektor Etra, nagrado za življenjsko delo pa profesorju Janezu Diaciju, upokojenemu profesorju Fakultete za strojništvo Univerze v Ljubljani. Nagrado iz roda v rod si inženirstvo utira pot sta medtem prejeli družinski podjetji Roletarstvo Medle in Senčila Medle iz Novega mesta.

Več si lahko preberete v prispevku: Na Akademiji strojništva nagrada za Medletove | Dolenjski list (svet24.si)