Medij: Mojaobcina.si

Datum: 28. 11. 2023

Univerza v Ljubljani (UL) v sklopu Tedna Univerze ob obletnici ustanovitve vsako leto razglasi najodličnejše raziskovalne dosežke raziskovalk in raziskovalcev UL. Delovna skupina Komisije za raziskovalno in razvojno delo pri ocenjevanju in končnem izboru desetih najodličnejših raziskovalnih dosežkov upoštevala predvsem mednarodno odmevnost, celovitost dosežka, aktualnost za širšo strokovno in splošno javnost ter koristnost uporabe. Priznanje za najodličnejše raziskovalne dosežke Univerze v Ljubljani v letu 2023 je prejel tudi projekt UL, Fakultete za strojništvo Odkritje novega elektrokemijskega odziva baterijskih materialov s fazno separacijo.

Več si lahko preberete: Univerza v Ljubljani razglasila najodličnejše raziskovalne dosežke v letu | Občina Ljubljana | MojaObčina.si (mojaobcina.si)