Klub alumnov FS Vas vabi na predavanje s temo:

Digitalizacija nočnih izmen,  ohranitev lokacije proizvodnje ali selitev

Več let uspešne prakse tudi v Sloveniji

Digitalizirano proizvodnjo nočnih izmen, je na področju preoblikovanja prvi naredil profesor Brankamp leta 1989 v Nemčiji in jo imenoval Geisterschicht. Tu je mišljena predvsem humanizacija nezdravih nočnih izmen. Bil je strojni inženir, doktoriral na RWTH Aachen (Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen University). Bil je tudi svetovalec za optimiranje proizvodnje. Ni se zadovoljil samo z reorganizacijo proizvodnje. Izumil je posebne naprave – procesne nadzorne sisteme, ki so ob drugi avtomatizaciji omogočili Geisterschicht, ki predstavlja nočno proizvodnjo v temi.  Te sisteme je začel proizvajati v lastnem podjetju z njegovim imenom, ki jih s posodobitvami in nadgradnjami proizvaja še danes in je vseskozi vodilno. Leta 1989 je postavil prvo Geisterschicht proizvodnjo za preoblikovanje. Od takrat predvsem v Nemčiji deluje veliko proizvodenj po tem principu.

Digitalizacijo Geisterschicht, za katero sicer ni bistvenih javnih virov, z genialnimi Brankampovimi procesnimi sistemi, bo na primeru prve in edine tovrstne proizvodnje v Sloveniji, ki deluje že več let na preko osemdesetih strojih v proizvodnji, predstavil mag. Gorazd Rakovec, ki se kot alumen FS ukvarja s področjem digitalizacije proizvodnje vso kariero, s sistemi digitalizacije Brankamp Marposs v kosovni proizvodnji pa preko 15 let, saj jih je samo tako lahko spoznal.

Predavanje bo v četrtek, 24. 10. 2019 ob 19.00 v prostorih Fakultete za strojništvo, predavalnica II/3A.

Veselimo se srečanja z Vami