1.Razpisano delovno mesto: VISOKOŠOLSKI UČITELJ, Šifra DM: D019001, na Enoti za dopolnilna znanja (M/Ž)

Registrska številka objave na ZRSZ: PC01631

2. Pogoji za opravljanje dela:

• Zahtevana izobrazba (stopnja in smer) glede na naziv: doktorat znanosti (prejšnji) s področja matematike, strojništva ali druge naravoslovno tehnične smeri / doktorat znanosti (3. bolonjske stopnje) s področja matematike, strojništva ali druge naravoslovno tehnične smeri;
  • Veljaven habilitacijski naziv (ime naziva in področje izvolitve): docent za habilitacijsko področje Matematika / izredni profesor za habilitacijsko področje Matematika / redni profesor za habilitacijsko področje Matematika;
  • Funkcionalna znanja in ostale zahteve (strokovni izpit, veščine in jezik): retorične sposobnosti, inovativnost, smisel za organizacijo lastnega dela in dela sodelavcev, aktivno znanje enega svetovnega jezika, uporaba računalniških orodij;
  • aktivno znanje angleščine in znanje slovenskega jezika na ravni B2 glede na evropski referenčni okvir za jezike (CEFR). Če kandidat tega pogoja ob zasedbi delovnega mesta ne izpolnjuje, ga mora izpolniti najkasneje v treh letih po zaposlitvi;
  • ZAŽELENE DRUGE ZAHTEVE: prednost pri izbiri bodo imeli kandidati s pedagoškimi izkušnjami ter sposobnostjo podajanja znanja na področju matematike iz strojništva (ustrezno dokazilo je študentsko mnenje, študentske ankete, izdano študijsko gradivo in druga dokazila, ki izkazujejo pedagoško usposobljenost).
  • Dodatno pojasnilo: kandidat izpolnjuje pogoj, če ima veljaven naziv UL ali veljaven naziv gostujočega učitelja na UL. Če kandidat v času prijave nima izvolitve v zgoraj navedene nazive, izpolnjuje pa količinske in kakovostne pogoje za izvolitev v te nazive, lahko kandidira na razpisano delovno mesto in v tem primeru skupaj s prijavo odda tudi dokazila o izpolnjevanju navedenih kriterijev ter priloži izjavo, da soglaša, da se v primeru odločitve komisije za izbor, prijava obravnava tudi kot vloga za izvolitev v naziv ali za priznanje enakovrednosti naziva.

Pogodba o zaposlitvi se lahko sklene samo s kandidatom, ki izpolnjuje pogoje za zasedbo delovnega mesta.

3.Kratek opis dela in nalog:

• oblikovanje in posodabljanje učnih načrtov ter prilagajanje visokošolskih strokovnih izobraževalnih programov zahtevam
  • organiziranje ali soorganiziranje vseh aktivnosti za izvedbo predmeta v skladu z učnim načrtom in dognanji stroke ter koordinacija dela in nadzor nad delom ostalih izvajalcev predmeta (asistentov, tehničnih in drugih sodelavcev)
  • predavanja študentom, vodenje seminarjev in drugih pedagoških aktivnosti pri predmetu,
  • vodenje, ocenjevanje in popravljanje izpitnih nalog in preizkusov
  • mentorstva študentom pri izdelavi diplomskih nalog in drugih del
  • sodelovanje pri ostalih aktivnostih vezanih na pedagoško delo na področju stroke (nostrifikacije, itd.)
  • znanstveno-raziskovalno delo, proučevanje in razvijanje konceptov, teorij in metod
  • skrbi za varno in zdravo delo delavcev in študentov enote, za ustrezno izobraževanje in poučenost oseb ki prihajajo v stik z nevarnimi snovmi, uporabi osebne varovalne opreme in drugih varnostnih ukrepih
  • opravljanje drugih nalog, ki vsebinsko sodijo v širše strokovno področje delovnega mesta.

4. Rok za prijavo: od 08.11.2023 do 07.01.2024.

Kandidat posreduje prošnjo, CV in dokazila o izobrazbi, o izvolitvi in druga ustrezna dokazila. Kandidat lahko vlogo posreduje na e-mail: katja.bosnak@fs.uni-lj.si.

5. Delovno razmerje:

Nedoločen čas, s krajšim delovnim časom –  10 ur / teden oz. 25% polnega delovnega časa.

6. Kontaktna oseba na članici za pošiljanje prijav: