S temi besedami je dr. Iztok Seljak, direktor Hidrie Holding pospremil bruce in brucke UL Fakultete za strojništvo 2. oktobra na sprejemu v Cankarjevem domu. »Življenje je prekratko za to, da bi sledili drugim. Vse se začne z vašo lastno odločitvijo, da ne boste sledilci in da ne boste samo osvojili vse obstoječe znanje, temveč da boste ustvarili novo znanje in prebojne inovacije.«

(Foto: Željko Stevanić, IFP d.o.o)

Samo Jeranko, magister inženir strojništva in sedemkratni medalist svetovnih prvenstev in eden od vodilnih trenerjev prostega potapljanja na svetu, pa je potegnil vzporednice med inženirstvom strojništva in vrhunskih športom: »Svetovni prvak ne postaneš s treningom teden dni pred tekmovanjem, prav tako je težko rešiti letnik v zadnjem tednu študijskega leta. Potreben je reden trening/delo tudi v trenutkih velikih naporov in nizke motivacije.«

Z začetkom letošnjega študijskega je prvič prag UL Fakultete za strojništvo prestopilo 168 študentov in študentk univerzitetnega študijskega programa 1. stopnje Strojništvo – Razvojno raziskovalni program ter 165 študentov in študentk visokošolskega strokovnega študijskega programa 1. stopnje Strojništvo – Projektno aplikativni program. UL Fakulteta za strojništvo je vrhunska pedagoška in znanstveno raziskovalna institucija z izjemno močnimi povezavami z gospodarstvom.

(Foto: Željko Stevanić, IFP d.o.o)

Gospodarstvo za zeleni prehod potrebuje podjetne, kreativne, inovativne in družbeno odgovorne inženirje strojništva, ki bodo s svojimi inovacijami poganjali prihodnost. Danes ste se nam pridružili na tej poti – dobrodošli!” je študente na koncu pospremil dekan UL Fakultete za strojništvo, prof. dr. Mihael Sekavčnik.

(Foto: Željko Stevanić, IFP d.o.o)

Prireditev je povezovala Anja Suvorov, za glasbeno popestritev je poskrbela Tanja Lončar na citrah.