Na Univerzi v Ljubljani (UL) so že šesto leto zapored podelili priznanja strokovnim sodelavkam in sodelavcem za pomemben prispevek k izboljšanju delovnih procesov in pozitivni klimi na članicah in rektoratu. Podelitev je potekala v okviru Tedna Univerze, tedna svečanih dogodkov, ki jih UL tradicionalno prireja ob obletnici ustanovitve najstarejše slovenske univerze.

Prejemnice in prejemnike priznanj je nagovoril rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Gregor Majdič. »Na Univerzi v Ljubljani je zaposlenih več kot 2000 strokovnih sodelavk in sodelavcev od skupno okoli 6500 vseh zaposlenih na Univerzi, kar kaže na to, kako dragoceni in nepogrešljivi so vaše delo in številne naloge, ki jih opravljate.” Mag. Barbara Bergant Kaučič, vodja finančno-računovodske službe na naši fakulteti in koordinatorka ključnih uporabnikov na projektu APIS za področje prodaje, ki je tudi nagovorila prejemnice in prejemnike priznaj, pa je dodala: “Dobrega strokovnega sodelavca odlikujejo lastnosti, ki prispevajo k njegovi profesionalnosti, učinkovitosti in zadovoljstvu pri delu, kot so na primer strokovnost, ustvarjalnost, odgovornost, sposobnost sodelovanja.

Foto: Bor Slana/STA

Priznanji sta prejela tudi naša sodelavca Davorin Šinkovec in Grega Tomažin.

Davorin Šinkovec je dolgoletni sodelavec finančno-računovodske službe Fakultete za strojništvo Univerze v Ljubljani in skrbi za pravočasno in pravilno izplačilo plač sodelavcem, ki so bile ne glede na zunanje okoliščine ali zdravstveno stanje v vseh letih vedno pravočasno izplačane. S pozitivnim proaktivnim osebnim pristopom in odrekanjem je poskrbel, da izzivi koronskih časov in prehod na SAP niso pustili posledic pri sodelavcih in v poslovanju fakultete.

Foto: Bor Slana/STA

Grega Tomažin kot sodelavec v računalniškem centru dnevno skrbi za nemoteno delovanje mrežne infrastrukture. V času pandemije je s svojim znanjem in pripravljenostjo odigral ključno vlogo pri vzpostavitvi dela od doma. Aktivno je sodeloval pri prenovi fakultetne spletne strani, pri vzpostavitvi APIS-a, svetuje pri nabavi računalniške opreme. Odlikujejo ga skromnost, delavnost in samoiniciativnost.

Obema iskreno čestitamo!