Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani je najboljše študente 12. in 13. maja nagradila z ekskurzijo v avtomobilistično Modeno. Najprej so si ogledali muzej Horacio Pagani, kjer je razstavljena impresivna kolekcija nekaterih najbolj edinstvenih vozil Pagani na svetu. Sledil je še ogled proizvodnje vozil Pagani, ki slovi po zelo butičnem načinu izdelave super hitrih avtomobilov. Dan so nadaljevali v Lamborghini muzeju in tovarni, kjer so imeli priložnosti spoznati proizvodnjo linijo njihovega najnovejšega modela Revuelto. Štirje študenti so pridih hitrosti izkusili v posebnem Lamorghinijevem simulatorju. V večernih urah so se sprehodili po ulicah Modene, kjer je ravno te dni potekal Motor Valley Festival, tako da so študenti imeli priložnost videti izjemne primerke avtomobilov in raznih eksponatov tudi v čudovitem gotskem mestnem jedru Modene.

Naslednji dan so se zapeljali do Maranella, kjer so si s posebnim panoramskim prevozom ogledali tovarniški kompleks Ferrari in se zapeljali do dirkalne steze Fiorani. Ogled so nadaljevali v muzeju Ferrari, kjer so se tudi štirje srečneži preizkusili v vožnji simulatorja Ferrarijevega dirkalnika F1. Našo ekskurzijo so zaključili z okrepčilom v italijanski restavraciji, nato pa se zadovoljni odpravili proti domu.

Prihodnje leto se najboljšim študentom nasmiha že nova ekskurzija.