V sredo, 24. januarja 2024, je v Zbornični dvorani Rektorata Univerze v Ljubljani potekala svečana razglasitev 71 novih rednih profesoric in rednih profesorjev za leto 2023 z različnih področij znanstveno-raziskovalnega, umetniškega in pedagoškega dela.

Nazive rednih profesorjev in rednih profesoric, ki  jih je podelil rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič, sta za področje strojništva prejela tudi prof. dr. Matija Jezeršek ter prof. dr. Gregor Čepon.

V uvodnem nagovoru je rektor prof. dr. Gregor Majdič poudaril, kako pomembno je širjenje znanja med ljudi, slavnostna govorka prof. dr. Nike Kocijančič Pokorn s Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani pa je vse zbrane nagovorila z mislijo: » Naziv rednega profesorja ali redne profesorice zaznamuje zadnjo, morda najpomembnejšo etapo v akademskem življenju vsakega univerzitetnega učitelja.«

Vsem novim rednim profesoricam in profesorjem iskreno čestitamo!

Več si lahko preberete v prispevku: V ospredju – Univerza v Ljubljani (uni-lj.si)

Foto: Bor Slana