V sredo, 14. februarja so študenti ponovno predstavili svoje ideje, ki so jih v zimskem semestru uresničevali s pomočjo Peskovnika: modularni 4-osni CNC rezalnik pene, ultrazvočni čistilec gramofonskih plošč, optimizacijo procesa sušenja laminatov, načrtovanje ter izdelavo inverzne podvodne harpune. Svoje pionirske rezultate zobozdravstva v vesolju je predstavil tudi interdisciplinaren projekt SpaceDent, ki je zaživel pod okriljem ESA Academy Experiments programa, UL Medicinske fakultete ter UL Fakultete za strojništvo.

Študenti so predstavili tudi nove projekte, ki jih bodo uresničevali v letnem semestru: SkateHive – izdelava stojala za rolke, samostrel – izziv inženirja srednjega veka, pametni sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah, vreteno za glino ter izdelavo diatonične harmonike. Med skupinskimi projekti bo v letnem semestru zaživela tudi pametna orodjarna Peskovnika.

Njihovim predstavitvam so z zanimanjem prisluhnili dr. Boštjan Pečnik, izvršni podpredsednik Gorenja (zlati donator Peskovnika), ga. Saška Rihtaršič, generalna direktorica podjetja Danfoss (srebrni donator) ter predstavniki podjetij – bronastih donatorjev, ki spodbujajo študentsko inovativnost in udejstvovanje in so študente tudi na kratko nagovorili.

Veselimo se rezultatov novo prijavljenih projektov!

Peskovnik že šteje 51 članov! Vse, ki vas mika razmišljanje izven okvirjev, vabimo, da se nam pridružite vsak četrtek ob 14. uri v Peskovniku na sestanku oz. se prijavite na novice.