Poslanstvo Peskovnika je postati osrednja skupnost študentskega inženirskega udejstvovanja in inovativnosti na Fakulteti za strojništvo Univerze v Ljubljani. Peskovnik je vrata študentkam in študentom odprl že poleti 2022, 13. 4. pa je vrata odprl tudi zaposlenim, da smo si lahko od blizu pogledali razpoložljivo infrastrukturo, ter pokramljali z nadobudnimi člani različnih študentskih projektov, ki se odvijajo v Peskovniku. Ob 15:00 uri je sledila še uradna predstavitev napredka študentskih projektov, kot poročilo našemu zlatemu donatorju podjetju Hisense Gorenje Europe d.o.o., kateremu smo hvaležni za sredstva, ki jih je namenil, da lahko študentje udejanjijo svoje ideje. Izvršni podpredsednik dr. Boštjan Pečnik je bil z napredkom projektov vidno zadovoljen, študentkam in študentom je ob tej priložnosti namenil nekaj spodbudnih besed in še enkrat poudaril kako pomembno je sodelovanje in negovanje odnosa industrije s fakulteto.