Foto: Katja Kodba in Nebojša Tejić/STA

Univerza v Ljubljani (UL) je na slavnostni seji senata podelila zlate plakete posameznikom in skupinam za izjemne zasluge pri razvijanju znanstvenega, pedagoškega ali umetniškega ustvarjanja ter za krepitev ugleda Univerze v Ljubljani ter svečane listine mladim visokošolskim učiteljicam in učiteljem ter visokošolskim sodelavkam in sodelavcem za izjemne pedagoške, raziskovalne in umetniške dosežke.

»Smo odlična raziskovalna univerza, kar dokazujejo naši dosežki,« je na slavnostni seji senata povedal rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Gregor Majdič. V svojem nagovoru je izpostavil, da je osnovno poslanstvo univerze poučevanje in skrb za študente, tudi tiste v stiskah. Udeležence je v tem duhu povabil na dobrodelni koncert v okviru akcije Srčna UL, ki bo 6. decembra v prostorih Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani.

Zlato plaketo za izjemne zasluge pri razvijanju znanstvenega, pedagoškega ali umetniškega ustvarjanja ter za krepitev ugleda Univerze v Ljubljani je prejel tudi prof. dr. Mitjan Kalin.

Prof. dr. Mitjan Kalin je s svojim vrhunskim delom na Fakulteti za strojništvo Univerze v Ljubljani pomembno pripomogel k svetovnemu razvoju tribologije in površinske nanotehnologije. S predanim delom kot prodekan in dekan je skrbel za stalno rast znanstvene in pedagoške odličnosti ter prepoznavnosti strojništva v Sloveniji in v mednarodnem prostoru. Že od vsega začetka izjemno zavzeto vodi projekt novogradnje.

Več na strani UL>>

Iskrene čestitke prof. dr. Kalinu in drugim nagrajencem!

Foto: Katja Kodba in Nebojša Tejić/STA