Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije je letos ponovno organiziralo tekmovanje v znanju matematike za Vegovo priznanje, ki je potekalo tudi na UL Fakulteti za strojništvo. Na šolskem tekmovanju je sodelovalo 28 študentov, izmed katerih jih je kar 9 osvojilo bronasto priznanje: Lovro Drofenik, Matej Pevc, Tine Bogataj, Jošt Paternoster, Anže Mošnik, Nejc Amon, Urh Humar, Timotej Ambrožič, Aljaž Kirar.

Najuspešnejši med njimi pa so bili Lovro Drofenik, Matej Pevc in Tine Bogataj, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, ki je 20. 4. 2024 potekalo na UL Fakulteti za matematiko in fiziko.

Vsi so na državnem tekmovanju pokazali odlično znanje, Lovro je osvojil zlato, Matej in Tine pa srebrni priznanji.

Dekan prof. dr. Mihael Sekavčnik je danes vsem zaslužnim študentom čestital in jim podelil Vegova priznanja.

Več o tekmovanju v znanju matematike za Vegova priznanja na povezavi.

Tudi mi vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!