Microsoft Developer Network Academic Alliance (MSDN Academic Alliance) ali Microsoft Azure Dev Tools for Teaching je letni naročniški program, ki je namenjen posebej akademskim inštitucijam, fakultetam, laboratorijem in študentom, saj omogoča pridobitev Microsoftovih razvojnih orodij, platform in strežnikov za uporabo v izobraževalne in raziskovalne namene.

Do uporabe programske opreme iz programa Microsoft Azure Dev Tools for Teaching so upravičeni vsi redni študenti Univerze v Ljubljani.

Vsi, ki so upravičeni do uporabe programske opreme iz programa Microsoft Imagine, lahko dobijo programsko opremo tudi za uporabo na osebnem računalniku doma v pedagoške in/ali nekomercialne raziskovalne namene. Pri uporabi te programske opreme morajo ravnati v skladu zahtevami Licenčne pogodbe za končnega uporabnika programa MSDNAA, da bi zadostili zahtevam naročniškega programa.

Navodila za pridobitev/aktivacijo Microsoft Azure Dev Tools for Teaching dostopa:

Obiščite spletno mesto https://aka.ms/devtoolsforteaching

Kliknite na gumb “Sign in

azure1

V prijavno okno vpišite svoje študentsko identiteto (npr. ab1234@student.uni-lj.si) in kliknite “Next”

azure2

Preusmerjeni boste na organizacijsko vpisno stran, kjer vnesite vaše geslo in kliknite “Sign in

azure3

Preusmerjeni boste na Microsoft Azure Dev Tools for Teaching portal, kjer sledite postopku aktivacije. Po uspešni aktivaciji boste preusmerjeni na “Education – Getting started” storitev Azure Portala, kjer je programska oprema na voljo v podkategoriji “Software”.