Predgovor

Pojem industrijska energetika obsega razmeroma široko področje tehnike, s katero se inženir pogosto srečuje v različnih proizvodnih procesih, zato je prav, da je seznanjen vsaj z osnovami teh področij. V kratkem času, ki ga študijski program Lesarsko inženirstvo na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani odmerja tej temi, jo je nemogoče poglobljeno predstaviti. Po drugi strani pa je obilica domače in tuje literature, ki je na voljo, preveč obsežna za potrebe študija. Zbirka rešenih nalog s kratkimi teoretičnimi osnovami je zato zasnovana kot pregled osnov različnih področij, ki jih obravanava predmet Industrijska energetika (študijski program Lesarsko inženirstvo na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani), in praktičnih primerov, ki prikažejo uporabo teorije v inženirski praksi. Naj bo študentom v pomoč na poti k novemu znanju.

Boštjan Drobnič
Andrej Senegačnik