Vpisni list izpolnite preko Študentskega informacijskega sistema (VIS) na povezavi: https://visfs.uni-lj.si/

1. Po vstopu na vašo osebno stran v sistemu VIS v meniju na levi strani izberite Vpisni list / Vpis.
  2. V kolikor želite prejemati SMS sporočila (rezultate izpitov), na vpisnem listu izberite možnost »Obveščanje preko SMS«. Če SMS obvestil ne želite prejemati, pustite okence prazno. Naročanje na SMS obveščanje za študente ni obvezno. Cena SMS obveščanja po ceniku FS za študijsko leto 2021/2022 znaša 5 €.
  3. Po vnosu vseh zahtevanih podatkov v vpisni list, potrdite vnos z gumbom Potrditev.
  4. Vnešeni podatki se vam še enkrat izpišejo na zaslonu za ponovni pregled. V kolikor so vnešeni podatki točni, vpisni list oddate s klikom na Potrditev.
  5. Ko je vpisni list uspešno oddan, se vam na zaslonu izpiše VPIS JE USPEŠNO ZAKLJUČEN.

Vpisnega lista ni možno natisniti, ker se avtomatsko prenese v VIS!

Na fakulteto morate OBVEZNO poslati/dostaviti naslednjo dokumentacijo:

1. Dokazilo o plačilu šolnine (ne velja za samoplačnike: Samoplačniki boste račun dobili v VIS-u, po zaključenem vpisu. V kolikor se boste prijavili na sofinanciranje bo račun za nesofinanciran delež šolnine v VIS-u šele, ko bo znan sofinanciran delež šolnine.).
    • Mladi raziskovalci na FS dostavijo izjavo mentorja,
    • asistenti in zaposleni na FS dostavijo predlog za napotitev na strokovno izobraževanje.
    • Če plača šolnino tretja oseba (npr. podjetje) kandidat dostavi Pogodbo o pristopu k dolgu (v 2 izvodih).
  2. Pogodbo o izobraževanju (v 2 izvodih).
  3. Soglasje o sofinanciranju šolnine doktorskega študija  – kdor se bo prijavil na sofinanciranje doktorskega študija mora izpolniti tudi to soglasje – pogoji so navedeni na soglasju. (TO NE VELJA ZA MR-je)
  4. Študentsko izkaznico (po želji)

Po zaključenem (potrjenem) vpisu (v nekaj delovnih dneh po oddaji vpisnega lista) boste:

• po elektronski pošti prejeli račun za vpisnino in šolnino (ne velja za zaposlene na FS)
  • v sistemu VIS lahko natisnili potrdilo o vpisu (v slovenskem in angleškem jeziku)  (VIS: »Moji podatki > Potrdilo o vpisu / Potrdilo o opravljenih izpitih«)
  • prejeli 1x podpisano pogodbo
  • prejeli 1x pogodbo o pristopu k dolgu (le  v primeru plačila šolnine s strani tretje osebe)

Vpisno dokumentacijo lahko dostavite na več načinov:

• po pošti na naslov:  Fakulteta za strojništvo, Aškerčeva 6, 1000 Ljubljana, s pripisom »VPIS- III. stopnja«.
  • oddate v nabiralnik nasproti študentskega referata na glavnem hodniku v 1. nadstropju ali v osebno v študentski referat do 15. ure (na III. stopnji ni uradnih ur).
  • V kolikor imate digitalni podpis lahko zahtevane dokumente podpišete digitalno in pošljete po e-pošti na naslov doktorski@fs.uni-lj.si.

Zadnji dan vpisa v š.l. 2022/2023 je 23. 9. 2022.

———————————————————————————————————-

Ponovno vas obveščamo, da bodo obveščanja iz VIS-a potekala izključno preko elektronske pošte v sklopu digitalne identitete UL, zato obvestila ne boste več prejemali na vaš osebni mail.

Zato vas prosimo, da si čim prej uredite dostop do elektronske pošte Univerze v Ljubljani (navodila) in le-tega tudi redno spremljate, da ne boste zamudili pomembnih informacij, spregledali izdanih računov in drugih pomembnih obvestil.

V primeru težav pri urejanju elektronske pošte, se prosim obrnite na helpdesk@uni-lj.si.

———————————————————————————————————-

Študentski referat,  UL, FS